Aannemers
Wonderwoods Utrecht
Op de twee torens van Wonderwoods leverde BOKO de dakoplossingen en isolatie voor 6.000 m² dakpark, met opgevangen regenwater voor het groen.
- Opdrachtgever
- Bouwcombinatie Wonderwoods (Boele van Eesteren en Kondor Wessels Amsterdam)
- Oppervlakte
- 6.000 m2 dakpark
- Locatie
- Utrecht
- Werk
- Groene daken en dakparken
Groen en duurzaam meesterwerk in hartje Utrecht
Twee iconische torens
Gelegen vlakbij het centraal station en de Jaarbeurs in Utrecht, bestaat Wonderwoods uit twee iconische torens van 104 en 70 meter die de skyline van de stad verrijken. Met dakparken, wateropslag op daken en talrijke balkons met planten was Wonderwoods een bijzonder project voor BOKO en samenwerkende partners.
Duurzame en groene dakoplossingen
BOKO is als expert gevraagd voor oplossingen op het dak en de isolatie en zorgde voor tal van hoogstaande en duurzame uitkomsten. Zo wordt ruim 4 kilometer aan in totaal 3000 bomen en planten voorzien van water met een centraal irrigatiesysteem dat regenwater opvangt en verspreidt onder het groen. De verwachting is dat de planten, struiken en bomen per jaar duizenden kilogrammen CO2 absorberen en zuurstof produceren. Dit groene ecosysteem draagt bij aan een betere luchtkwaliteit en een prettiger stedelijk microklimaat.
3.000
Bomen en planten, gevoed met regenwater
Nominatie Dak van het Jaar & MIPIM Award Best Mixed-Use Project
BOKO is trots op het geleverde vakmanschap van alle dakspecialisten en dankt alle betrokkenen die hebben meegewerkt aan de realisatie van dit meesterwerk. Het dakwerk werd genomineerd voor het Dak van het Jaar 2024. Daarnaast werd het Wonderwoods-project door het gerenommeerde MIPIM onderscheiden met een award voor Best Mixed-Use Project 2025. Dit gebeurde tijdens de MIPIM Awards in Cannes, waar de meest hoogstaande projecten ter wereld werden erkend voor hun vakbijdragen.
Erkenning
- 2024Nominatie Dak van het Jaar
- 2025MIPIM Award Best Mixed-Use Project
Credit foto: Render G&S& Vastgoed
Samenwerkende partijen
- G&S Vastgoed Ontwikkelaar
- Stefano Boeri Architetti en MVSA Architects Bouwkundig ontwerp
- Koninklijke Ginkel Groep Groen
- Triflex
- Optigrün
- Unilin
- Zoontjens
- Van Wylick Isomix B.V.
- Wédéflex Duurzame Daksystemen
- Eurosafe Solutions
- Tissink Specialistische Afdichtingen (TSA)
Beelden van het werk
Vergelijkbare projecten
Bekijk alle projecten
Vastgoedbeheerders Dreef Residential Tower Amsterdam / Dreeftoren
Bij de Dreeftoren, 131 meter hoog met 312 appartementen, renoveerde BOKO het dak en…
Woningcorporaties Appartementencomplex Gildehof Sassenheim
Een groendak begint niet bij het groen. Het begint bij een goede basis. Voor…
Aannemers ODE Booking.com, Oosterdokseiland Amsterdam
Voor het hoofdkantoor van Booking.com op het Oosterdokseiland realiseerde BOKO 13.522 m² platte daken,…
Klaar om te beginnen?
Wil jij mét of bij BOKO werken? Breng je project of carrière naar het hoogste niveau en
neem vrijblijvend contact op met de dakspecialisten van BOKO.